Альтанки біля термальних басейнів Берегово

Ми сьогодні були на краю світу, де вогні зустрічаються із землею і танцюють вічний вальс весняного рівнодення. По дорозі велетнів дійшли до країни мрій, що потопає в вічних туманах чарівного заходу. Ми чули музику кришталевих річок і голоси дрімучих дібров, що співають у бурю. Бачили сяйво золота на вершинах чарівних пагорбів, що осявало світлом кожен темний куточок землі. Так, ми були в країні артистів і великих воїнів. На кордоні перетину двох світів та легенд – у затишному закарпатському містечку Берегово.

Сідайте зручніше. Ми проведемо для вас маленьку прогулянку чарівними місцями з присмаком вина.

Історія Берегово

У прадавні часи, коли ліси були непролазними хащами, а в дикі гори зайвий раз не пішов би жоден лицар, жив на світі пастух на ім’я Сас, з села Великі Береги. 

На місці теперішнього Берегова простягався широкий степ. Одного разу, Сас пригнав на пасовисько стадо. Казкова легенда оповідає, що після чергової сутички велетенських биків на березі Верке, під розтоптаною землею, чоловік знайшов горщик із золотом.

Щоб висловити подяку вищим силам, він вирішив побудувати храм просто на місці своєї знахідки. З цього храму й почалося місто, пізніше назване на честь пастуха та назви цієї місцевості – Берег-Сас. 

Берегово – українське старовинне містечко в центрі Европи. Перше, що привертає увагу – це гарно вбрані вулиці, музеї та зелені сквери. Цілющі термальні води гостинно приймають втомлених туристів. Смак соковитої телятини в поєднанні в п’янким закарпатським вино дарує відчуття справжнього блаженства та задоволення. І це далеко не всі причини, щоб приїхати в Берегово.

Ми пройдемо через міст незвичайної форми, відвідаємо середньовічні винні підвали та замок угорського короля, побачило янгола та зануримося у цілющі термальні води.

Кожен дотик з пам’яткою архітектури, кожен крок у минуле та майбутнє наблизить нас розуміння такого маленького, але незвичайного містечка Берегово.

Ласкаво просимо в Берегово

Цілющі води 

Як вам ідея скупатися взимку в басейні під відкритим небом? 

У Берегово є чимало джерел і басейнів із термальними водами, купатися в яких можна як влітку, так і взимку. Їх цілющі властивості були відомі ще з античних часів. Великі царі відправлялися на оздоровчий відпочинок, щоб доторкнутися до натуральної енергії і зарядиться силою джерел. 

Якщо ви хочете відчути себе невагомим, піднявшись над землею, як птах, вам слід відвідати оздоровчий комплекс “Жайворонок”. Дотик теплої води залишає почуття повного розслаблення та гармонії. Це наче народитися заново і подивитися на світ іншими очима. 

Окрім термального басейну, тут можна насолодитися джакузі, соляною кімнатою та ресторанами. Термальні джерела Берегово можуть конкурувати з курортами Нової Зеландії та Ісландіі. Тож не завжди потрібно шукати відпочинок десь далеко, можна корисно та весело провести час в Берегово.  Іноді щось важливе, може знаходитися зовсім поруч.

Старий винний підвал

Бути у Берегові і не відвідати винний погреб, те саме, що бути в Парижі і не побачити Ейфелеву вежу. 

Дегустаційний зал “Старий підвал – це одне з найпопулярнішим місць серед туристів, яке налічує понад 300 років. 

За легендою, підвал вирубали в скелі полонені турки, яких удільні князі засилали у свої володіння. 

Дійсно, місце підкидає тебе у вир історичних подій і залишається тільки одне – захоплюватися самовідданістю і майстерністю виноробів, які змогли з простого винограду,  створити ліки, їжу та насолоду.

Ви можете спробувати сім сортів сухого вина, яке витримують в бочках. Перлиною колекції Старого винного підвалу є вино Мюллер-Тургау. Його запашний післясмак розкривається стиглим персиком, мускатним горіхом та білим перцем. Наче ви смакуєте серпень. Середньовічну атмосферу доповнюють настінні канделябри та історії господарів про виноробство у Берегово та мистецтво вживання вина. 

Сидіти поруч з великими винними бочками означає бути присутнім при створенні легенди. 

Палац графа Габора Бетлена

У тіні каштанових дерев, оточений мужністю та шляхетністю, стоїть Палац князя Габора Бетлена.

Графський двір – найдавніша світська будівля в Береговому, яка нагадує щось середнє між замком та палацом. Найбільш цікавою його частиною є підвальні кімнати в готичному стилі. Атмосфера похмурості та таємничості просочується крізь усе тіло, а швидка уява так і малює образ князя Бетлена, який неспішно крокує замком в гордовитій манері. 

В палаці Графського двору працює музей “Берегівщина”. Тут ви можете ознайомитися с предметами побуту давніх мешканців краю та виноробства, експонатами за часів римської імперії та Першої світової війни. 

Поєднуючи в собі багату історію та самобутній музей, Графський двір являє собою найпривабливішу пам’ятку Берегова.

Янгол охоронець міста

І закриває він своїми великими крилами місто і майорить на верхівці башти блакитний купол з хрестом. І бачать усі його велич і міць.

Духовним оберегом Берегово є римо-католицький костел Воздвиження Чесного Хреста. Саме з нього місто розпочинає свою дивовижну історію. Неповторна архітектура та внутрішнє убранство роблять костьол жаданою зупинкою подорожі. Стоячи у центрі церкви, відчуваєш серцебиття маленького міста.

Краса, що поєднує береги

Через канал Верке у центрі Берегова простягнувся кам’яний горбатий міст, який по праву вважається окрасою міста. Саме через нього здавен пролягали три основні торговельні шляхи: до Мукачева, Виноградова та Вашарошнаменя.

Даний міст є найстарішим мостом Закарпаття та одним з найстаріших мостів України. Стоячи на мосту, отримуєш безмежне задоволення від споглядання красивого пейзажу, спокійних вод та затишного містечка. 

Якщо подивитись на горбатий міст з відстані, то він нагадує портал в інший світ. Здається, якщо сісти у маленький човник і проплити під мостом, опинишся у часі, коли Берегово тільки розквітало.

Здавалося, як може у такому маленькому містечку поміститися стільки цікавих та унікальних місць? 

Навіть не обов’язково ходити на екскурсії, щоб насолодитися окрасою міста. Ви можете прогулятися набережною уздовж Верке, відвідати Берегівський угорський театр та розкішні ресторани. Або просто пройтись з чашечкою запашної кави парком. 

Місто задовольнить кожну вашу примху, ви повинні лише відкрити своє серце для нових вражень.

Коли слід відвідати Берегово?

Містечко Берегово – це наче привітна господиня, яка одягає найкраще своє вбрання, стелить білу накрохмалену скатертину і нетерпляче чекає друзів. Не треба попередніх замовлень, попереджень чи підготувань, щоб завітати в гості. Адже розпочати закарпатські пригоди й отримати неймовірні враження можна у будь-який час року.

Але два рази на рік, Берегово організовує справжнє гуляння, яке ви обов’язково повинні відвідати: фестиваль “BeregFest” (28-29 вересня) та міжнародний фестиваль вина (6-8 березня).

Доторкнутися до витоків історії 

Міжнародний фестиваль «BeregFest» – це один із найстаріших фестивалів на Закарпатті, який проводиться у місті Берегово під назвою «Дружба без кордонів». Основна ідея фестивалю полягає у відродженні давніх народних традицій Берегівщини. 

Пам’ятаєте слова Кацумото із фільму “Останній самурай”: “Коли я приходжу в сад, створений своїми предками, я згадую, що означає відчувати життя…”

Ось так і фестиваль Берег Фест дає нам можливість згадати, хто ми і звідки. Стати частиною минулого, яке застало слід на нашому майбутньому. 

Ви приймете участь в урочистому костюмованому параді, побачити рицарські міні-турніри та відтворення давньої традиції виноробства, коли перший врожай винограду довіряли місити босоніж незайманим дівчатам. Ви зможете прийняти участь у різних спортивних змаганнях, наприклад, велопробіг, шахмати, футбол. Прийняти участь у конкурсах зі смачними подарунками та, навіть, політати на повітряній кулі. 

Ви можете приїхати один чи з друзями і сім’єю, на святі кожен знайде для себе щось цікаве. Фестивалі «BeregFest» стане найціннішою монетою у вашій скарбниці спогадів. 

Вино – це доказ того, що Бог хоче бачити нас щасливими

Другий захід, в якому ми наполегливо рекомендуємо прийняти участь – міжнародний фестиваль вина. Де ще скуштувати вино, як не в столиці вина?

Ви тільки уявіть, в кожному кутку міста звучать запальні акорди гітари, в повітрі вітає аромат п’янкого вина, а хороший настрій не дає заснути до ранку. Що може бути кращим, коли людські серця б’ються в унісон?

Фестиваль вина в Берегово пропонує дводенну неймовірну програму:

  • виставку-ярмарку закарпатських вин;
  • книжкова виставка спеціальної літератури з виноградарства;
  • Дегустація закарпатських сирів;
  • виставка-продаж закарпатських вин
  • святковий марш;
  • народне гуляння з танцями;
  • дегустація вина.

Протягом дня, ви насолодитись концертною програмою, виступами ансамблів та розіграшем лотереї. 

Берегово – це місто контрастів, яке гармонійно поєднало у собі дві культури та два світогляди: маленькі європейські будиночки з українськими кафе, угорська мова з народними піснями. 

Якщо ви розумієте, що час випити келих чудового вина, міряти години поступом лінивої кішки та танцювати під звуки цимбал – обов’язково завітайте в закарпатське містечко.

Як добратися: потягом Львів – Ужгород, до ст. Мукачево, далі пересісти на маршрутку – вартість 25-35 грн. Якщо ви подорожуєте власним авто, то зі Львова по трасі Е471 до Мукачево, де потрібно звернути на трасу М24.

Залишити відповідь