Кожна країна має своє серце. У когось воно спокійно б’ється під водами Індійського океану, в інших – сховане на вершині Евересту чи пульсує уздовж Китайської стіни. А де спочиває серце України? Вітаємо Вас на
Можна довго губитися в здогадках – чому. Але побачивши площу, усе стає на свої місця. Сувора історія у поєднанні з танцями фонтанів, аристократична стриманість зі святковим галасом – роблять Майдан Незалежності яскравим прикладом гордості, який завжди відкритий для відпочинку та гарного настрою. Приготуйтесь до маленької екскурсії.
Ми пройдемо через ворота, які стояли на сторожі міста, прогуляємося затишними вуличками, побуваємо на водяному шоу та просто насолодимося мальовничими пейзажами.
Майдан Незалежності – від болота до найкрасивішої площі України

Він постав із лісових хащів і постійно змінював імена. Тут творилася доля усієї країни, та кожної людини окремо.
Як площа, яка в минулому була місцем страждань, стала найголовнішим та найпрекраснішим центром України?
Коли серце Майдану почалося битися власними силами та йти своїм шляхом? Дізнаємося далі.
Вулиця, на якій стоїть нинішня площа видається ледь не доісторичною. Хоча вона знаходилася зовсім поруч із цивілізацією, рукою було подати до палацу з міськими мурами, де київські князі приймали зарубіжних гостей, а сюди приїздили на полювання.
Важко уявити сучасну вулицю, з усіма прилеглими будиночками та витонченими скульптурами, за межами київських околиць. Втім ще у княжі часи тут були непрохідні хащі, а сам Майдан називався козиним болотом. Лише за часів Ярослава Мудрого, яркий розпочав будівництво величного Києва, площа набуває свого сучасного вигляду.
Тільки уявіть, що вулиці навкруги Майдану, були розплановані близько 1000 років тому.

Героїчна історія Майдану розпочалася ще задовго до подій Революції Гідності. Тут розташовувались оборонні споруди та яри, а перше житло з’явилося тільки у 18 столітті, адже місце було незручним та непрестижним.
Важко уявити, як така розкішна та популярна площа, раніше була не пристосована для життя людей.
Майдан Незалежності, Майдан Свободи – як ще називалася площа у центрі Києва?
Хрещатицька площа, на якій будують першу велику цегляну будівлю – Будинок Дворянського зібрання.
Коли на площі зводять міську Думу, площа отримує назву Думська. В цей час, недалеко від майдану, постає перший хмарочос в Україні.
В радянські часи площа отримує назву Радянський майдан, а в центрі, де зараз знаходиться скульптура Берегині, зводять пам’ятник Петру Столипіну, а пізніше Карлу Марксу.
Під час Жовтневої революції, площа отримує назву Жовтнева. Неподалік з’являється перша станція метро. В процесі реконструкції встановлюють монумент Леніну.
Згодом Майдан одягає свій найкращий мундир: з‘являється багато зелених насаджень та фонтанів. Як зараз, уявляємо гарно вдягнених людей, які неспішно крокують уздовж площі, вдихають аромат першого весняного цвіту та радіють життю.
Здавалося, ніяких несподіванок.
Але в 90-х роках, в житті площі настає переломний момент – вона проходить через революції й знаходить свій власний голос.
В серпні 1991 року площа офіційно отримує назву Майдан Незалежності. Тут починає кипіти життя. Святкові вистави, змагання, ярмарки й це тільки початок шляху.
Ласкаво просимо у серце Києва

Майдан Незалежності, Гідності, Свободи, як тільки не називають головну площу столиці. Одне відомо напевно – це витончене гарне місце з неперевершеною архітектурою та зручним плануванням, яке залишилося ще за часів Ярослава Мудрого.
Кожен камінь, пам’ятка архітектури чи вулиця мають чітку позицію, що робить Майдан майже містичним – місцем концентрації потужної енергії. Це своєрідна зупинка для людей, які живуть у постійному ритмі, забуваючи озирнутися навколо і побачити столітню красу.
Розпочнемо нашу подорож зі своєрідних дверей Майдану Незалежності – Лядських чи Печерських воріт.
В давнину, вони входили до складу оборонних конструкцій Ярослава Мудрого і були пропускним пунктом в місто. На сьогодні, ворота представляють арку, яку прикрашає Архангел Михаїл. Він є божественною силою, яка захищає Київ від неприємностей. Кажуть, на площу треба зайти саме через ці ворота, в знак поваги.
На Майдані Незалежності у нас є своя Статуя Свободи
В центрі площі височіє Монумент на честь незалежності України. Це 52 метрова біла колона, підніжжя якої прикрашає постамент християнського храму, а в горі – статуя Берегині-Оранти, яка тримає в руках калинову гілку як символ свободи. Це найвищий і найкрасивіший пам’ятник в країні.
Скульптура одягнена в український костюм з бронзи, а гілка та стрічка з золота. Коли дивишся на статую, перехоплює дух, наскільки точно вона відображає незалежність та єдність. Хочеться купити чашку гарячої кави, сісти біля монумента, щоб увібрати його силу, та просто насолодитися красивим видом.

Хто заснував місто Київ?
Біля площі Незалежності, на вулиці Хрещатик, знаходиться пам’ятник-фонтан. Його основу складають гарні скульптури засновників міста – Кий, Щек, Хорив та Либідь. У вечірній час він струменіє різнокольоровим світлом, що придає йому казкового вигляду. Фонтан радує не тільки око, але й дає можливість перевести подих у водних тенетах.
Вказівник відстані та славетний козак на Майдані Незалежності
Біля головного поштамту Києва знаходиться початкова точка відліку відстані між містами України. Біля знаку, ви побачите, за скільки кілометрів знаходитесь від інших міст. На перший погляд, це нецікаво, але повірте, вам сподобається порівнювати кілометри різних міст.
Під тінню блакитних ялинок, стоїть бронзова скульптурна композиція, яка показує козака в шароварах, з вусами та оселедцем на голові. Він сидить на камені й грає на бандурі про велич українських козаків Позаду, стоїть його вірний кінь.
Пам’ятник козака Мамая – це уособлення непереможності, сили та свободи нашого народу. Тому дуже символічно, що він стоїть саме на Майдані Незалежності. Приємно стати частиною ще однієї важливої епохи нашого минулого.
А ви бачили веселку на землі?
На площі знаходиться комплекс фонтанів який складається з одного Великого та шести Малих. Вони світломузичні, світ та музика складають синхронізовану композицію. Висота струменів Малих фонтанів складає 15 метрів, а Великого – 40 метрів.
Це неймовірне видовище, можна одночасно танцювати і насолоджуватися шоу. Репертуар пісень постійно змінюється шляхом голосування. Ви почуєте пісні Джамали, Бумбокс, Hardkiss та інші. Це схоже на маленьку дискотеку під відкритим небом.
Кому спів, танці та новорічні вистави?
Прогулюючись Майданом неможливо пройти повз Жовтневого палацу, який є центром духовної столиці. Його історія повна яскравих та історичних подій, які зрештою, зробили з нього Міжнародний центр культури та мистецтва. Вишуканий та натхненний, палац є скарбницею талантів. тут проводяться різні фестивалі, конкурси та вистави.
А розкішні світлі зали є віддзеркаленням піднесеного настрою відвідувачів. Поруч із Жовтневим палацом чуєш нотки джазового концерту та бажання доторкнутися до безсмертя. Бо ж відомо – краса вічна.
Він схожий на сонце, чиї промені розходяться у різні сторони, захищаючи його з усіх сторін.
Прогулянка по Києву з Майдану Незалежності
З Майдану Незалежності ви можете розпочати 9 нових подорожей у різні напрямки міста. І все це, не відходячи далеко від центру.
Площа розташована між Хрещатиком, вулицями Бориса Грінченка, Софіївською, Малою Житомирською, Михайлівською, Костьольною, алеєю Героїв Небесної Сотні, вулицею Архітектора Городецького та провулком Тараса Шевченка.

Розпочніть з Хрещатика. Це найкрасивіша вулиця міста, яка розцвітає разом із каштанами. Тільки уявіть, прохолодний весняний ранок, ви берете чашку запашної кави з молоком та неспішно крокуєте околицями вулиці. Вас огортають красиві будинки з розкішною ліпниною та колонами, безліч сувенірних магазинів, ресторанів та густий тягучий аромат первоцвіту.
Або ви можете завернути на вулицю Архітектора Городецького, яка зберегла шарм старого Києва. Це маленький Париж у центрі міста: витончена архітектура, старовинні будівлі з міфічними істотами, вітражні вікна, які переливаються від сонячного світла. Затишні кафе зустрінуть вас нотками гуцульських Карпат, запахом французьких круасанів та присмак грузинського вина.
Пам’ятаєте вірш Тараса Шевченка: “Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть…”?
В обіймах високого дерев’яного паркану стоїть непримітна українська хатка, яка тихо спочиває в обіймах фруктового саду.
Так, перенестись у минуле можна на провулку Тараса Шевченка. Тут знаходиться Літературно-меморіальний дім-музей Шевченка – один із трьох у Києві.
Любителі творчості оцінять внутрішнє убранство будинку. Особливу атмосферу присутності поета зберігає художня майстерня. Зберігся оригінальний розкладний стілець на дубових ніжках, етюдник, фарби, вугільні олівці, пензлі – словом, все те, з чим Шевченко ходив на етюди.
Музей є яскравим поєднанням стриманої краси історичного минулого з помпезністю Хрещатика.
Неважливо, з якої вулиці ви захочете розпочати знайомство із Майданом, у будь-якому разі вас зустрінуть як доброго друга. Відчуття, ніби ви знаходитесь вдома, де все таке знайоме та привітне. Коли можна просто забути про час та віддатися моменту щастя.
Коли краще відвідати Майдан Незалежності?

Площа красива у будь-яку пору року, вдень та вночі, але по-справжньому чарівна у різдвяну ніч. Саме завдяки культурній програмі варто зустрічати Різдво на Майдані.
Ви побачите виступи козацького бою, сотні різних колективів з усіх куточків України, заспіваєте українські колядки та пройдете від спільної вечері до обряду колядування.
Вас пригостять м’ясними стравами, пампушками із сюрпризом, кутею та печивом із бажанням. А вночі, ви станете свідком чарівного шоу: вся вулиця запалає сотнями Різдвяних свічок як символ добробуту та родинного єднання.
Завершить свято церковний передзвін та виступи українських артистів.
Святкові прикраси, феєрична атмосфера та загальний сміх подарують неабияке відчуття радості. Ви зможете зустрітися з друзями, насолодитися улюбленими смаколиками, побувати на ярмарці, купити подарунки. Але найкраще, що ви привезете додому – це ваші неймовірні враження, які будуть повертати вас до площі Майдану сьогодні та завжди.
Не дивлячись на те, що історія головної площі країни сповнена драматичними та сумними подіями, Майдан Незалежності був і залишається захоплюючим і прекрасним місцем, де можна весело провести час та відпочити від своїх думок.
У день, ви можете насолодитися прохолодою фонтанів, а ввечері зануритися в атмосферу музичного кольорового шоу. Різноманітна кількість кафе та ресторанів задовольнить потреби будь-якому гурмана, а поціновувачі фотографії оцінять прекрасну архітектуру.
Якщо ви хочете по-справжньому відчути Україну – почніть з Майдану Незалежності.
Ще одне цікаве місце на Дніпрі – Острів Хортиця
Як добратися: найбільш зручним методом пересування по столиці України є метро – “синя” гілка, станція “Майдан Незалежності”, “червона” гілка, станція “Хрещатик”.














