Wandrivets | Краєвиди в Бакота

В Україні є багато прихованих перлин. Деякі з них можуть стати великою несподіванкою, не тільки для іноземців, а навіть для українців. У цій історії я хочу розповісти та показати вам одну з таких перлин – Атлантиду України, прекрасне місце, яке виникло внаслідок великої трагедії. Бакота.

Wandrivets | Саншайн та сільська дорога до Бакоти
Дорога до Бакотської затоки

Бакота – це місце з винятковою історією та неймовірним духом, який зворушує кожного відвідувача. Ви ніколи не знайдете це місце на своїй карті. Його надовго ховають дністрові води. Друга і неофіційна назва Бакоти – Атлантида України.

Сьогодні ви маєте можливість насолодитися неймовірними краєвидами Бакотської затоки, що утворилася на місці затоплених сіл, оточених скелястими горами. Атлантида України розташована в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області й належить до національного природного парку «Подільські Товтри».

Дорога з Кам’янця-Подільського до Бакотської затоки займає не одну годину їзди бездоріжжям. Коли ви нарешті досягнете цього місця, ви будете вражені видом на цю дивовижну бухту, і ви ніколи не подумаєте, що це прекрасне місце виникло внаслідок великої трагедії.

У чому трагедія Бакоти?

Wandrivets | Бакота - українська Атлантида
Бакота – українська антлантида

У 13 столітті Бакота була укріпленим замком і печерним чоловічим монастирем. Була столицею Дністровського Поділля. На той час Бакота була дуже розвиненим і прогресивним адміністративним центром. Найбільший парадокс історії цього місця полягає в тому, що Бакота протягом багатьох століть зазнавала нападів різних ворогів і вижила, але в 1981 році вона зникла назавжди через одне фальшиве рішення Радянського Союзу. Це було будівництво Дністровської ГЕС.

Спеціально сформовані загони вирубували й палили дерева в долинах, а інші виносили цвинтарі у визначені місця. Кожен житель був зобов’язаний самостійно зруйнувати власний будинок і вирубати дерева в саду. Це була неодмінна умова.

Тоді, окрім Бакоти, було переселено ще 63 невеликі населені пункти. Створення водосховища на території Бакоти стало трагедією не лише для людей, а й для природи. Необдумані та безвідповідальні дії людей породили низку екологічних проблем, таких як зсуви та ерозійні процеси.

Прихована перлина з неймовірними пейзажами та незабутньою атмосферою

Wandrivets | Закат в Бакота
Неймовірні краєвиди Бакоти

Сьогодні трагедія, яка зруйнувала домівки тисяч людей, перетворилася на неймовірно красиве місце, яке нагадує про красу моря або незабутні краєвиди шотландських фіордів. Оглядовий майданчик, який розташований над скелями Атлантиди України, відкриває перед відвідувачами неймовірні краєвиди. Сьогодні всі охочі можуть безкоштовно відвідати невеликі печери колишнього монастиря. Це місце вважається святим і користується великою популярністю серед православних християн усієї країни.

Прогулянка на човні теж дуже цікава розвага. Дивовижне відчуття, коли розумієш, що під тобою, на глибині 30 метрів, лежить незвіданий світ древніх поселень. Бакота – прекрасне місце, яке виникло в результаті великої трагедії. Сьогодні Атлантида України продовжує приваблювати все більше туристів та фотографів, які шукають нереальної краси та релаксової атмосфери.

Вас можуть зацікавити інші статті на нашому сайті: Львів, місто в яке закохуються.

Залишити відповідь