Оглядовий майданчик на Ратуші

Львів — гарне та колоритне місто, що розташоване на західній Україні. Він вважається культурним центром України, отримавше це звання в 2009 році. І це не безпідставно — 80 %, від загальної кількості в Україні, архітектурної спадщини ЮНЕСКо розташовано саме у Львові. Тож чи варто відвідати Львів і чому відповімо в цій статті.

Панорама Львова, з Високого замку

Але для початку трошки історії. Засновником Львова вважають правителя Галицько-Волинського князівства короля Данила Галицького ( нар. 1201 — 1264 р.), який навав місто на честь свого сина Лева Даниловича. Перша згадка про Львів датована 1256 роком. 

У 1272 році, Львів стає столицею Королівства Русі, і на досить тривалий час відіграє ключову роль як політичний та економічний центр. Об’єднуючи практично всі етнічні українські землі, Галицько-Волинське князівство до 1349 року, зберігало та консолідувало піденну та західну гілки слов’янства. Саме після коронації князя Данила у 1253 році, Галицько-Волинське князівство стає руським королівством, і саме воно вважається спадкоємцем київської династіі.

Вдало обране місто розташування, а саме близкість до торгівельних шляхів західної Європи, зумовлюють швидке економічне зростання, а політичний курс його правителів сприяють політичному злету князівства. 

Польський та Австро-Угорський період

В 1340 році, починається криза, після отруєння правителя Болеслава Тройденовича, і місто у 1387 році поглинено Польським королівством. Цей час можна охарактерезувати, як період стрімкого розвиткку міста — що обумовленно політичною ситуацією навколо Великого Шовкового Шляху. Львів, в цей час стає багатим містом, а Польське королівство розпочинає шлях до гегемонії в Європі.

Італійський дворик
Епоха ренесансу в архітектурі Львова

Польський період історії змінюється Австрійським, згодом Австро-Угорським. Після першого поділу Речі Посполитої, у 1772 році, Галичина перетворена на провінцію — Королівство Галичини і Лодомерії.

Політична нестабільність в Європі, складний геополітічний малюнок приводять до хвилі демократичних революції (1848 рік). Створення осередків опору та низки політичних товариств (“Руська бесіда”, “Просвіта”, наукове товариство ім. Шевченка) — починають нову епоху розвитку Львова. Австрійці змушені поділити імперію з угорцями, а поляки отримують автономію.

Початок ХХ століття, для Львова є найбільш сприятливим періодом розвитку. Так на східній Галичині починають видобувати нафту, близко 5 % світового об’єму видобутку припадає саме на Галичину.

Початок першої світової війни вніс свої корективи. Нетривалий час з 1914 — 1919 роки, місто поперемінно перебувало під владою Австоро-Угорщини, російської імперії, проголошувалося столицею Західноукраїнської народної республіки. Але в кінцевому рахунку з 1919 року у Львові починається другий Польський період.

В період між світовими війнами, Львів залишається одним з ключових міст Польщи, другим після столиці Варшави центром культури та науки. Саме тоді зародився звичай називати місто “маленьким Парижем”.

Палац Потоцьких
Палац Потоцьких – втілення стилю французського класицизму

Як бачимо з цього короткого історичного екскурсу, Львів має багату на насичену історію. Кожна епоха привнесла свої унікальні і зазвичай позитивні риси. 1350-х роках у Львові починають карбувати власну монету — мідні денарії та півгроші. Під час Польського періоду Львіва отримує свої перші риси Європейського міста. В період Австрії, а згодом і Австро-Угорщини у Львові розвиваються науково-культурні напрями: відкрито греко-католицьку семінарію, Руський інститут, Старопігійський інститут. Видається перша друкована українська газета “Зоря Галицька”. І багато інших подій, описати які не вистачить і десяти статей.

Завдячуючі постійному впливу різних культур та епох, а також поєднуючи на своїх теренах різні етноси, Львів поєднує в собі багатовікову історію та пам’ятки архітектури.

Найвибагливиший турист відкриє для себе багато цікавих місць, історичні та архітектурні пам’ятки і закохається у Львів з перших хвилин знайомства.

Екскурсії Львовом

Місто Лева – це понад 2,5 тисячі архітектурно-історичних пам’яток, що є світовою спадщиною ЮНЕСКО та місто високого мистецтва. А ще Львів — місто смачної кухні та запашної кави. І навіть якщо Вам здається, що ви вже все бачилу тут, не поспішайте.

Прогулянка затишними вуличками Львова
Львів – архітектурна перлина України

Якщо ви не маєте багато часу, радимо Вам скористатися оглядовою екскурсією містом. Рушайте на площу Ринок, саме тут ви знайдете екскурсійні “чудо-поїзди”. На яких протягом 2-х годин, незважаючи на погоду, ви зможете насолодитися містом. Маршрут екскурсії –  Міська Ратуша — Порохова вежа — площа Ст. Ринок — церква Св. Миколая (найстаріший собор Львова) — Театр опери та балету — Шляхетське касино — Університет ім. Івана Франка — Головний поштамт — палац Потоцьких — пам’ятник видатному поляку Адаму Міцкевичу — готель Жорж — пам’ятник засновнику міста королю Данилу Галицькому — площа Ринок. 

Де і коли?

Вартість квитка становить — 150 грн.

Час — щодня, щопіпвгодини з 10:00 — 16:00 

Квитки — можна придбати під час посадки.

Площа Ринок - серце Львова
Площа Ринок – серце Львова

Проводиться екскурсія українською мовою, але завдяки аудіо-гіду можна прослухати її  російською, англійською, французькою, італійською, німецькою та польською мовами (для цього вам знадобляться навушники, можни використовувати свої, або придбати у гіда).

Що подивитися у Львові

Якщо ж ви приїхали до Львова на декілька днів, то вам варто скласти власний план екскурсій, адже їх тематика дуже розноманітна:

  • старовинне місто. Прогулянка затишними вуличками міста, цікаві історії та насолода спокоєм.
  • історичні пам’ятки. Церква Святого Юра, Палац Потоцьких, костел Святих Ольги та Єлизавети, собор Успіння Діви Марії, італійський дворик та Домініканський собор — це лише мікроскопічний перелік місць які варто відвідати.
  • вечірні екскурсії — пориньте у містичну та романтичну атмосферу разом із коханою людиною.
  • тематичні екскурсії — дахами та підземеллями Львова, гарні краєвиди та незабутні враження.
  • гастрономічні тури — Галицька кухня, цікаві факти, секрети та традиції.

Тож чому варто відвідати Львів? Бо Львів — це тепла та дружня атмосфера. Де вас завжди зустрінуть посмішкою і радо підкажуть де посмакувати найсмачнішою кавою, або як пройти на оглядову площадку Високого замку. Тому що історична частина міста Лева зачаровує і щороку сотні тисяч туристів повертаються сюди, аби насолоджуватися її магією ще і ще. Це перлина культурної спадщини України, скарбниця української культури та традицій — де кожного разу ви знайдете щось нове.

А ви були у Львові? Ще ні? Тож може варто відвідати Львів?

Залишити відповідь