Львів — гарне та колоритне місто, що розташоване на західній Україні. Він вважається культурним центром України, отримавше це звання в 2009 році. І це не безпідставно — 80 %, від загальної кількості в Україні, архітектурної спадщини ЮНЕСКо розташовано саме у Львові. Тож чи варто відвідати Львів і чому відповімо в цій статті.

Але для початку трошки історії. Засновником Львова вважають правителя Галицько-Волинського князівства короля Данила Галицького ( нар. 1201 — 1264 р.), який навав місто на честь свого сина Лева Даниловича. Перша згадка про Львів датована 1256 роком.
У 1272 році, Львів стає столицею Королівства Русі, і на досить тривалий час відіграє ключову роль як політичний та економічний центр. Об’єднуючи практично всі етнічні українські землі, Галицько-Волинське князівство до 1349 року, зберігало та консолідувало піденну та західну гілки слов’янства. Саме після коронації князя Данила у 1253 році, Галицько-Волинське князівство стає руським королівством, і саме воно вважається спадкоємцем київської династіі.
Вдало обране місто розташування, а саме близкість до торгівельних шляхів західної Європи, зумовлюють швидке економічне зростання, а політичний курс його правителів сприяють політичному злету князівства.
Польський та Австро-Угорський період
В 1340 році, починається криза, після отруєння правителя Болеслава Тройденовича, і місто у 1387 році поглинено Польським королівством. Цей час можна охарактерезувати, як період стрімкого розвиткку міста — що обумовленно політичною ситуацією навколо Великого Шовкового Шляху. Львів, в цей час стає багатим містом, а Польське королівство розпочинає шлях до гегемонії в Європі.

Польський період історії змінюється Австрійським, згодом Австро-Угорським. Після першого поділу Речі Посполитої, у 1772 році, Галичина перетворена на провінцію — Королівство Галичини і Лодомерії.
Політична нестабільність в Європі, складний геополітічний малюнок приводять до хвилі демократичних революції (1848 рік). Створення осередків опору та низки політичних товариств (“Руська бесіда”, “Просвіта”, наукове товариство ім. Шевченка) — починають нову епоху розвитку Львова. Австрійці змушені поділити імперію з угорцями, а поляки отримують автономію.
Початок ХХ століття, для Львова є найбільш сприятливим періодом розвитку. Так на східній Галичині починають видобувати нафту, близко 5 % світового об’єму видобутку припадає саме на Галичину.
Початок першої світової війни вніс свої корективи. Нетривалий час з 1914 — 1919 роки, місто поперемінно перебувало під владою Австоро-Угорщини, російської імперії, проголошувалося столицею Західноукраїнської народної республіки. Але в кінцевому рахунку з 1919 року у Львові починається другий Польський період.
В період між світовими війнами, Львів залишається одним з ключових міст Польщи, другим після столиці Варшави центром культури та науки. Саме тоді зародився звичай називати місто “маленьким Парижем”.

Як бачимо з цього короткого історичного екскурсу, Львів має багату на насичену історію. Кожна епоха привнесла свої унікальні і зазвичай позитивні риси. 1350-х роках у Львові починають карбувати власну монету — мідні денарії та півгроші. Під час Польського періоду Львіва отримує свої перші риси Європейського міста. В період Австрії, а згодом і Австро-Угорщини у Львові розвиваються науково-культурні напрями: відкрито греко-католицьку семінарію, Руський інститут, Старопігійський інститут. Видається перша друкована українська газета “Зоря Галицька”. І багато інших подій, описати які не вистачить і десяти статей.
Завдячуючі постійному впливу різних культур та епох, а також поєднуючи на своїх теренах різні етноси, Львів поєднує в собі багатовікову історію та пам’ятки архітектури.
Найвибагливиший турист відкриє для себе багато цікавих місць, історичні та архітектурні пам’ятки і закохається у Львів з перших хвилин знайомства.
Екскурсії Львовом
Місто Лева – це понад 2,5 тисячі архітектурно-історичних пам’яток, що є світовою спадщиною ЮНЕСКО та місто високого мистецтва. А ще Львів — місто смачної кухні та запашної кави. І навіть якщо Вам здається, що ви вже все бачилу тут, не поспішайте.

Якщо ви не маєте багато часу, радимо Вам скористатися оглядовою екскурсією містом. Рушайте на площу Ринок, саме тут ви знайдете екскурсійні “чудо-поїзди”. На яких протягом 2-х годин, незважаючи на погоду, ви зможете насолодитися містом. Маршрут екскурсії – Міська Ратуша — Порохова вежа — площа Ст. Ринок — церква Св. Миколая (найстаріший собор Львова) — Театр опери та балету — Шляхетське касино — Університет ім. Івана Франка — Головний поштамт — палац Потоцьких — пам’ятник видатному поляку Адаму Міцкевичу — готель Жорж — пам’ятник засновнику міста королю Данилу Галицькому — площа Ринок.
Де і коли?
Вартість квитка становить — 150 грн.
Час — щодня, щопіпвгодини з 10:00 — 16:00
Квитки — можна придбати під час посадки.

Проводиться екскурсія українською мовою, але завдяки аудіо-гіду можна прослухати її російською, англійською, французькою, італійською, німецькою та польською мовами (для цього вам знадобляться навушники, можни використовувати свої, або придбати у гіда).
Що подивитися у Львові
Якщо ж ви приїхали до Львова на декілька днів, то вам варто скласти власний план екскурсій, адже їх тематика дуже розноманітна:
- старовинне місто. Прогулянка затишними вуличками міста, цікаві історії та насолода спокоєм.
- історичні пам’ятки. Церква Святого Юра, Палац Потоцьких, костел Святих Ольги та Єлизавети, собор Успіння Діви Марії, італійський дворик та Домініканський собор — це лише мікроскопічний перелік місць які варто відвідати.
- вечірні екскурсії — пориньте у містичну та романтичну атмосферу разом із коханою людиною.
- тематичні екскурсії — дахами та підземеллями Львова, гарні краєвиди та незабутні враження.
- гастрономічні тури — Галицька кухня, цікаві факти, секрети та традиції.
Тож чому варто відвідати Львів? Бо Львів — це тепла та дружня атмосфера. Де вас завжди зустрінуть посмішкою і радо підкажуть де посмакувати найсмачнішою кавою, або як пройти на оглядову площадку Високого замку. Тому що історична частина міста Лева зачаровує і щороку сотні тисяч туристів повертаються сюди, аби насолоджуватися її магією ще і ще. Це перлина культурної спадщини України, скарбниця української культури та традицій — де кожного разу ви знайдете щось нове.
А ви були у Львові? Ще ні? Тож може варто відвідати Львів?