Відвідати острів богині Цирцеї, пропливти підземною річкою Стікс, подолати Критський лабіринт та випробувати себе у гроті Страху. Все це і багато іншого пропонує своїм гостям Софіївський парк.
На вас чекає романтика Англійського парку, дивовижні пейзажі Швейцарії та міфи Стародавньої Греції.
Тут старовинні пам’ятки поєднуються із сучасними розвагами, спокійний ритм із музичними шоу, а в повітрі вітає смак пригод та гарячого шоколаду.
Думаєте вас важко здивувати парком? Завітаймо до “Софіївки”.
Хтось дарує квіти, а тут цілий сад
Історія Софіївського парку розпочалася з великого кохання польського князя Потоцького та гречанки Софії Де Вітте, пізніше графині Потоцької.
Одного разу Софія гостювала у Варшаві й була вражена парком “Аркадія”. Вона написала Потоцькому лист, що було б чудово мати свій райський куточок поряд із будинком.
Граф моментально виконує забаганку коханої й наказує побудувати витвір мистецтва.
Як все починалося
До початку будівництва тут були пагорби та яри, вздовж яких протікала річка Кам’янка. Але саме цей дикий романтичний пейзаж і вразив майбутнього архітектора.
За основу парку був взятий природний ландшафт. Згодом на окремих ділянках почали висаджувати дерева та квіти з усього світу. Парк починають прикрашати гроти, павільйони, водоспади, фонтани та скульптури грецьких богів. Був штучно насипаний острів.
Оскільки Софія була гречанкою, паркова архітектура відображає грецькі мотиви.
Ось так наприкінці 18 століття постає архітектурний шедевр, який стає символом вічного кохання та краси. Кожен день його відвідують сотні людей з усієї України та світу.
Ласкаво просимо в дендрологічний парк “Софіївка”
Гуляти Софіївським парком – це наче подорожувати різними частинами світу. Де б ви не опинилися, кожен знайде для себе щось нове та цікаве.
Потрапити до парку можна через Центральну або Південну частини. Ми розпочнемо нашу подорож з півдня.
Південна частина
Тут знаходиться головний вхід у парк. Через металеві ворота в античному стилі, ви потрапляєте до Головної алеї. Цю частину території часто називають маленькою Швейцарією через велику кількість зелених насаджень.
Тарпейська скеля
В центральній алеї парку знаходиться скеля з альтанкою на вершечку каменю. Це місце ідеально підійде для тих, хто хоче сховатися від напливу туристів і просто насолодитись спокоєм природи.
Зі скелею пов’язана легенда часів Римської імперії. Колись жінка, на ім’я Тарпея, зрадила римлян, відкривши ворота ворогам. За це її скинули з гори, яку назвали Тарпейською. Ще довго існував звичай скидати звідки ворогів та зрадників.
На щастя, Тарпейська скеля у Софіївському парку не пов’язана із сумними подіями, навпаки, тут відчувається атмосфера звідси захоплюєшся навколишнім краєвидом.
Срібні джерельця
Фонтан у формі підкови, з обох боків якої, знаходиться дві бронзові чаші з помпезними квітами. Посередині стінки тече прозора вода, яка звучить наче музика і запрошує туристів напитися прохолодної води у спекотний день.
Закінчується Головна алея, а отже і знайомство з Південною частиною – Павільйоном Флори.
Звідси веде декілька доріг: асфальтована – до Верхнього ставу (Східна частина Софіївки), ліворуч вгору – до Західної частини, де створено сучасний вигляд парку та вниз – до Нижнього озера (Центральна частина).
А ми з вами відправимося до Центральної частини, де знаходиться головний фонтан “Софіївки”.
Центральна частина
Ця частина парку нагадує сюжети з Давньогрецької міфології, а деякі місця схожі на оселі грецьких богів.
Дорога веде до Нижнього озера. Щоб потрапити туди, потрібно пройти через велику білосніжну арку, яка нагадує вхід на Олімп. Саме з цього місця розпочинається знайомство з маленькою Грецією.
Неймовірно, так? Спочатку ви гуляєте Швейцарією, а потім подорож до Греції. І все в одному місті.
Фонтан Змія
Візитною карткою Софіївки є фонтан Змія. Це найбільший і найкрасивіший фонтан у парку. 16-ти метровий водяний стовп вилітає з пащі скрученої змії, яка спочиває на камені посеред Нижнього ставу.
Цікаво особливістю фонтану є те, що він працює без додаткових насосів, завдяки різниці у рівнях озера. Видовище дійсно вражає, здається, що вода намагається досягти самісінького неба.
На озері можна покататися на човнах, які нагадують венеціанські гондоли. Вони перевозять туристів до площі Збору, де знаходиться храм Посейдона.
Великий водоспад
Якщо ви хочете прогулятися пішки, то дістатися до площі можна через Венеціанський міст, з якого відкривається неймовірний краєвид на водоспад. Кажуть, якщо людина пройде повз водоспад і на неї не впаде жодна крапля води, то її бажання здійсниться.
На верхній алеї, ви побачите статуї грецьких богів та богинь: Венери, Паріса, Гермеса та Амура.
Едемський сад
Площа Збору нагадує сад богів. Її прикрашають дерев’яні лавочки, різноманітні дерева та кущі. Тут знаходиться басейн, в якому плавають екзотичні риби, а в центрі стоїть бронзова ваза з квітами. Дуже незвичайне видовище.
Ви вірите у себе?
Перевірити себе на сміливість можна у Гроті страху та сумніву. Кажуть, якщо доторкнутися до каменю, то в людини з’явиться більше впевненості у собі. Звісно, один тільки камінь не допоможе, проте це буде гарним початком цільових рішень у житті.
Західна частина
Якщо ви хочете насолодитися шелестом вікових дерев і музикою кришталевих озер, завітайте у західну частину парку. Це більш усамітнене, тихе місце, де можна сповна усвідомити усю красу та неординарність Софіївського парку.
Саме в цій “дикій” місцевості був створений розарій, де росте понад 5000 екземплярів троянд. Тож вирушаємо з Греції до Болгарії.
Діброва Дубинка
Це місце нагадує густий дикий ліс, якого не торкалася рука людини. Тут зосереджено найбільшу кількість дерев та кущів, які ховають мандрівників від шаленого темпу великих міст.
Гордістю Діброви є величний старий дуб, який зберігає історію вічного кохання та таємниці кожної пам’ятки парку.
Різнокольоровий ліхтар
На території Дубинки розташована восьмигранна Китайська альтанка, яка схожа на барвистий ліхтар, із червоного, жовтого та блакитного. В китайській культурі восьмигранник символізує відкритість усьому світу, а кожен колір має свою силу. В альтанці можна не тільки зупинитися на чашечку чаю, але й наповнити думки позитивною енергетикою.
Якщо ви відпочиваєте з дитиною, прогуляйтесь до Діброви Звіринець. Тут можна побачити велику кількість білок, які не проти скуштувати смачненьке прямо з рук, а, якщо пощастить – зробити веселі фото. Веселий настрій гарантовано.
Східна частина
У цій частині парку зосереджено багато цікавих об’єктів та розваг, як для дорослих, так і дітей.
Символ кохання
У Верхній частині парку є Велике озеро, де розташований Острів кохання або острів Анти-Цирцеї. Сюди можна потрапити через дерев’яний міст або за допомогою човна.
Тут знаходиться дуже красивий Рожевий павільйон, оповитий екзотичними деревами та кущами. Існує повір’я, якщо закохана пара зайде всередину, то їхнє кохання буде вічне.
Здається, острів існує за межами парку, наче захований від сторонніх очей. Це ідеальне місце для фотографій на фоні Великого ставка з неймовірним навколишнім краєвидом.
До царства Аїда
Однією із найзагадковіших і найцікавіших екскурсій є мандрівка підземною річкою “Стікс”.
Через Амстердамський шлюз, довжина якого сягає 400 метри, пускають човен. Виходить імітація подорожі до царства Аїда разом із гідом, який схожий на провідника бога Ахеронта.
Ті, хто бояться темряви можуть не хвилюватися, адже вздовж підземного каналу влаштовано 4 люки, через які потрапляє світло. Загалом шлях займає 30 хвилин.
Така незвичайна екскурсія стане безцінним вкладом у вашу скарбницю спогадів.
На озері також можна покататися на човнах, кораблі, гондолах та катамаранах.
Можна випити чашечку кави у плавучому ресторані, який рухається до Острова кохання і назад.
Критський лабіринт
По мотивам грецького міфу про лабіринт Мінотавра була створена композиція із великих каменів. Це місце нагадує розсип коштовностей. Кам’яні велетні то здіймаються до хмар, то прилягають спочити до землі.
В центрі каменів росте велике “сімейне дерево”. Свою назву воно отримало завдяки сплетінню трьох дерев, які наче охороняють одне одного.
Тут самому захочеться заблукати та побігати.
Грот Каліпсо
Ця пам’ятка присвячена морській богині Каліпсо, яка врятувала Одіссея від шторму, а закохавшись в нього, тримала у полоні. За легендою, коли Одіссей втік с острова, богиня померла від смутку.
Вхід до гроту розділений на дві половини великою брилою. Усередині граф Потоцький написав польською мовою побажання:
“Хто відчуває себе щасливим, нехай зайде і стане ще щасливіше, а хто сумує – відчує радість і блаженство.”
За переказами, необхідно доторкнутися до напису, а потім обійти камінь тричі і загадати бажання.
Північна частина
Ця частина парку вважається найромантичнішою та найконсервативнішою. Адже зійшла зі сторінок англійських романів.
Перше, що привертає увагу це Англійський парк. Тут можна ходити як по лабіринту. Особливістю цього місця є вузенькі доріжки, які переплутані між собою. Тінисті дерева з табличками назв, маленькі басейни з водою та дерев’яні лавочки.
Завершивши прогулянку Англійським парком, ви відкриєте для себе неосяжний зелений океан – Партерний амфітеатр.
Партерний амфітеатр або Тераса Троянд – це одне з найкрасивіших місць Софіївки. Смарагдові газони правильної форми, а збоку висаджені рожеві троянди.
Середня частина театру утворена гранітною стінкою, яку прикрашає дикий виноград, і нагадує за формою підкову.
Трохи нижче амфітеатру знаходиться Грот Аполлона або Тераса Муз. Це невеличке кам’яне утворення, де можна посидіти та набратися сил перед захоплюючою подорожжю.
Фонтан “Семиструмінь”
Головною музикою Партерного амфітеатру є фонтан “Семиструмінь”. Його назва походить від семи струменів води, які піднімаються вгору. Центральний струмінь сягає п’яти метрів.
Він являє собою невеличкий басейн з ажурною бронзовою вазою посередині, з якої і струїться вода. Здається, що кожен фонтан Софіївки – це маленьке чудо світу і частинка легенди.
Зліва від фонтану розташований гранітний обеліск побудований на честь приїзду у парк російського імператора Миколи І. На вершині знаходиться триголовий та трикрилий орел – символ єдності та могутності. Сам обеліск огороджений декоративним ланцюгом.
Фентезі-парк
Оновленою частиною дендрологічного парку стала “Нова Софіївка”.
Це унікальний фентезі-парк, який поєднав світ української культури та міфологію Сходу.
Сотні нових дерев та кущів. Дивовижні фонтани, оглядові майданчики, скульптури та пішохідні містки архітектурних форм.
Вас зачарують світломузичні арт-інсталяції та 3D шоу. Ви побачите сад-фонтанів, регулярні та пейзажні сади, японський сад з озером та альтанкою.
Тут можна купити сувеніри, повечеряти у ресторані з друзями та весело провести час із сім’єю.
Національний парк “Софіївка” нагадує картину художника, яка зіткана із сонячного світла та яскравих кольорів.
Місце, яке стало зізнанням у коханні, продовжує надихати красою та оригінальністю. Воно наповнює мандрівника своєю енергією й дарує неймовірні враження. А Сучасний парк – це наче ковток свіжого повітря, який перенесе вас у казку.