Клевань, тунель кохання

Є місця в Україні, в які можна закохатися, а є такі – де закохуєшся сам. Ви не побачите королівських палаців, водоспадів чи каньйонів, але це місце здивує вас своєю витонченою красою, спокоєм та неймовірною палітрою кольорів.

Ласкаво просимо у стародавнє містечко Клевань Рівненської області, де знаходиться одне з найкрасивіших місць України – Тунель кохання.

Там, де б’ється серце Венери

Тунель кохання влітку
Тунель кохання влітку

Український “Тунель кохання” одне з найромантичніших, але мало відомих туристичних пам’ятків. 

Унікальний природний феномен знаходиться на відрізку залізничного шляху, який тягнеться на 4 км від Клевані до Оржева. Починаючи з травня дерева та кущі, у поєднанні із квітучими рослинами, створюють щільний тунель арочної форми. Він нагадує шовковистий смарагдовий килим, який зберігає таємниці закоханих.

Раніше в селі знаходилась військова база, яку вирішили сховати за деревами. Їх постійно підрізали з одного боку, тому вони швидко росли вгору. Через деякий час товарні потяги скерували напрям росту дерев і утворився “живий коридор”.

Але люди приїжджають сюди не за сухими фактами, а романтичними історіями.

Українські Ромео та Джульєтта 

Одна із легенд розповідає про таємне кохання хлопця з Оржева і дівчини з Клеваня. Він був поляк католик, вона українка православна. Вони безмежно любили один одного, але батьки були проти їх шлюбу. Хлопець був інженером і коли йому замовили проект залізниці з Оржева до Клевеня, в нього з’явилася геніальна ідея зробити залізницю на пряму через ліс. Ніхто так і не здогадався, що це був короткий шлях до коханої. Попри заборону, вони таємно одружилися в лісі. З того часу, залізничний шлях став іменуватися Тунель кохання як символ справжньої любові та щастя. 

Те, що очам не видно

Молодий чарівник з Клеваня закохався у першу красуню Оржева. Але тодішні закони забороняли магам спілкуватися з простими смертними. Тому пара таємно зустрічалася у лісі.

Коли батьки хлопця дізналися про його почуття, вони збудували перед лісом магічний щит. Вони могли бачити один одного лише з далеку, стоячи на різних берегах маленького озера.

Довгих 6 років було чутно сумно скрипку чарівника, який грав для своєї коханої. Кожного вечора, молода дівчина сідала на галявині, біля озера і плакала.

Згодом, на місці сліз, утворився зелений тунель. Це було єдине місце, де закохані могли зустрічатися. Воно було заховане від чужих очей та заклинань. 

Молоді люди навіки поєднали свої серця, а місце стали називати “Тунель кохання”. Тут досі можна почути звуки скрипки та шепіт заповітних слів “я тебе кохаю”.

Тунель кохання восени
Тунель кохання восени

Ласкаво просимо у казку 

Коли заходиш в тунель, важко повірити, що ця краса реальна. Обабіч дерева рясніють різнокольоровими стрічками, які залишають молодята, а з Клеваня чутно музику скрипалів. Якщо вам пощастить, ви побачите поїзд, кажуть застати його на вдачу. Але найбільше, дивують цікаві сплетіння гілок, які, наче, обіймаються між собою.  Тут перестаєш ставитися до життя надто серйозно чи сковувати себе обов’язками.  Хочеться гуляти до ранку із коханою людиною, пити м’ятний чай й зробити безліч фотографій.

Тунель кохання прекрасний у будь-яку пору року. Зимою він схожий на печеру, де хочеться розпалити багаття та вести неспішні розмови з гарячим вином. 

Весною, ви станете свідком народження природи: зелене соковите листя, перші квіти, а в повітрі вітає відчуття першої любові.

Влітку, можна сховатися від пекучого сонця, відпочити в тенетах дерев та скуштувати солодкі булочки з ягодами від місцевих жителів. А восени, перед вами постане неймовірний золотисто-багряний краєвид, який стане судовою декорацією для ваших фото чи відео.

Сюди приїжджають пари з усього світу, за для того, щоб на власні очі побачити перлину Рівненської області. 

Існує повір’я, якщо пара закоханих пройдеться цим тунелем, поцілується й загадає бажання, то воно обов’язково здійсниться, а їхнє кохання буде вічним. Якщо ж у вас немає другої половинки, то треба прогулятися залізничною колією і попросити про кохану людину.  

Тут саджають квіти, що символізують чисте почуття, роблять весільні фотографії та пропозиції руки й серця. Це прекрасне місце, щоб зібратися з думками, відпочити чи, може, написати любовний роман. У будь-якому разі, ви не зможете залишитися байдужими.

Коридор любові став не просто туристичною принадою, але й справжньою світовою зіркою. В тунелі був знятий повнометражний фільм японського режисера під назвою “Клевань – тунель кохання”. Так про нього дізналися в країнах вранішнього сонця.

Саме містечко Клевань, засноване ще 12 столітті, зустрічає гостей мальовничою природою, доброзичливими місцевими жителями та вітражними вікнами. Це гарне затишне село, з білими будиночками, червоними дахами та маленькими доглянутими садками. 

Біля Тунелю кохання знаходиться готель та ресторан, де можна відпочити та скуштувати смачні українські страви. 

Поціновувачі історії можуть відвідати старовинний Клеванський замок, який колись був оборонною спорудою та Благовіщенський костел.

Тут ніколи не було історичних подій чи величних битв, Тунель кохання зачаровує з першого погляду своєю природною красою та казковою атмосферою.

Чарівне це місце чи ні, ми не знаємо, але ви можете перевірити його магічну дію на собі, приїхавши в цей дивовижний куточок Рівненської області. 

Залишити відповідь